Керівник центру – Бондарчук Світлана Віталіївна
Адреса: 25005, м. Кропивницький, вул. Степана Чобану, 1, 1 корп. каб. 106
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефони+380967855791 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Освітній центр: 

 • формують електронні запрошення для вступників з ТОТ;
 • забезпечують консультування та допомогу в оформленні освітньої декларації вступника;
 • сприяють проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації вступника з української мови та історії України, видачу йому документів державного зразка про базову або повну загальну середню освіту;
 • організовують оформлення документів вступника, проведення вступного випробування до закладу вищої/фахової передвищої освіти та (в разі проходження конкурсного відбору) надання рекомендації для вступу до закладу вищої/фахової передвищої освіти (відповідальний - заклад вищої/фахової передвищої освіти), до закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
 • сприяють поселенню вступника на час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та проведення вступного випробування до гуртожитку закладу вищої або фахової передвищої  освіти (у разі необхідності);
 • сприяють отриманню вступником документів, що посвідчують особу;
 • консультують вступників щодо можливості навчання на підготовчих курсах.

Вступати через освітні центри мають право особи, які

 • мають український документ про освіту, здобуту за дистанційною або екстернатною формою навчання;
 • проходили ЗНО і матимуть відповідні сертифікати 2018, 2019, 2020 та 2021 року;
 • не проходили ЗНО;
 • не мають українського документу про освіту.

***Документи про освіту, отримані на тимчасово  окупованих територіях Донбасу та Криму не визнаються.

!Можна вступати лише через один освітній центр (до 5 заяв)!

Особливості вступу через освітні центри:

 • мають право вступати через один освітній центр до закладу вищої (фахової передвищої) освіти, на базі якого створений ОЦ, на місця державного замовлення в межах встановленої квоти 2.
 • Тимчасову довідку, яку вступники з ТОТ отримують у школі (при ОЦ) після вступу до ЗВО або ЗФПО протягом трьох місяців має бути замінено на свідоцтво про ПЗСО ( у разі вступу до коледжів свідоцтво про БЗСО). У разі неподання оригіналу документа у встановлений строк наказ про зарахування скасовується в частині зарахування такого вступника.
 • Квота-2 встановлюється в Правилах прийому в обсязі 10 відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими (фіксованими) конкурсними пропозиціями (з округленням до цілого числа).
 • Подача документів та зарахування для здобуття ОС бакалавра на навчання за кошти державного бюджету в межах Квоти-2 відбувається в два етапи:

основний етап (бюджет) – до 20 липня,

завершальний етап (бюджет та контракт) – до 20 вересня.

 • Подача документів та зарахування для здобуття ОПС фахового молодшого бакалавра на основі базової загальної середньої освіти за кошти державного бюджету (в межах Квоти-2) відбувається в два етапи:

основний етап (бюджет) – до 13 липня,

завершальний етап (бюджет та контракт) – до 20 вересня.

 • Подача документів та зарахування для здобуття ОПС фахового молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за кошти державного бюджету (в межах Квоти-2) відбувається в два етапи:

основний етап (бюджет) – до 26 липня,

завершальний етап (бюджет та контракт) – до 20 вересня.

ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ З НЕПІДКОНТРОЛЬНИХ УРЯДУ УКРАЇНИ ТЕРИТОРІЙ ДОНЕЦЬКОЇ, ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ТА ТЕРИТОРІЇ ВЗДОВЖ ЛІНІЇ РОЗМЕЖУВАННЯ

Спрощена процедура вступу: 6 кроків

Якщо в тебе немає паспорта, сертифіката ЗНО або документа про загальну середню освіту (свідоцтва або атестата), ти можеш скористатися спрощеною процедурою вступу до українських університетів, коледжів, технікумів, профтехучилищ  через Освітні Центри «Донбас—Україна» , «Крим-Україна» (далі - ОЦ). Вони працюватимуть з 7 червня до 24 вересня  2021 року (дати можуть змінюватися через карантинні обмеження).

Крок 1Обери спеціальність і навчальний заклад із переліку та звернися до відповідного Освітнього Центру. 

Оновлені контакти Освітніх Центрів на сайті Доступна Освіта

Стеж  за оновленням інформації на dostupnaosvita.com.ua або mon.gov.ua

Крок 2. Звернись до ОЦ  

будь-якими засобами зв’язку та отримай запрошення закладу вищої (фахової передвищої) освіти, на базі якого створений освітній центр «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», що дозволить підтвердити мету перетину КПВВ. 

Крок 3. При перетині КПВВ покажи надруковане чи електронне запрошення.

Крок 4. Подай документи

Особисто подай заяву та заповни освітню декларацію в одному обраному ОЦ. ОЦ працюватимуть з 7 червня до 24 вересня  2021 року.

Зверни увагу! Подати документи для вступу на бюджет потрібно до 20 липня 2021 (до цієї дати потрібно здати іспити).

З метою безпеки прізвища абітурієнтів та зарахованих студентів шифруватимуться.

Крок 5. Склади іспити

Склади на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації (ДПА): українська мова та історія України. Твій помічник — сайт dostupnaosvita.com.ua. Тут ти знайдеш безкоштовні відеоуроки, презентації, тести. Реєстрація не потрібна.

 Після цього склади один профільний вступний іспит (встановлює навчальний заклад). Якщо це передбачено для обраної тобою спеціальності, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс

 Зверни увагу!

Якщо вступити до вишу на бюджетну форму навчання не вдалося, ти маєш змогу вступити через ОЦ до коледжів, технікумів, професійно-технічних навчальних закладів так само на бюджетну форму навчання.

 Крок 6. Стань студентом

Після зарахування на бюджетну форму навчання гарантовано  отримай соціальну стипендію.

ПЕРЕЛІК
вибіркових предметів при вступі до ЛА НАУ через освітній центр «Донбас/Крим Україна»
для здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» у 2021-2022 н. р.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Онлайн-презентація «Спрощена процедура вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків»:

1. Покрокова інструкція, яка допоможе мешканцям тимчасово окупованих територій та прифронтової зони вступити до українських вишів без паспорта, ЗНО чи свідоцтва про здобуття середньої освіти через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

2. Анімаційний ролик «Успішна історія Івана Шевчука, студента Маріупольського національного університету». Ще у сьомому класі Іван захопився волейболом і вирішив, що стане вчителем фізкультури. Але у 2014 році почалася війна… І школа, у якій навчався Іван, опинилася у зоні бойових дій. Хлопець жив і навчався під обстрілами, переховуючись у підвалі. Однак він не відмовився від своєї мети – звернувся до Освітнього Центру та зміг вступити у виш на бюджет. Звертайся і ти!

3. Відеоролик «Тисячі дітей з окупованих територій вже стали студентами українських вишів». З початку війни 8225 дітей з тимчасово окупованих територій вступили до університетів через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за спрощеною процедурою. Без ЗНО, українського атестата і паспорта. Зроби і ти крок до своєї мети – отримай український диплом, визнаний у всьому світі.

4. Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків.

5. Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до ПТНЗ через Освітні Центри -2021.

6. Перелік Освітніх центрів 2021 року по областям. Обирай необхідний регіон та знаходь повну інформацію про ОЦ – з сайтами вишів, адресами, графіком роботи, e-mail та контактними телефонами.

Робота освітніх центрів регламентується:

Порядком прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної  (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01 березня 2021 року № 271, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 15 квітня 2021 року №505/36127.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення».

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

https://dostupnaosvita.com.ua

https://testportal.gov.ua

https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2021

http://www.glau.kr.ua/index.php/ua/#

http://www.glau.kr.ua/images/docs/pk/2022/PK_LANAU_2022.pdf 

КОНСУЛЬТАТИВНІ ТЕЛЕФОННІ ЛІНІІ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ КРИМУ ТА ДОНБАСУ

ВСЕУКРАЇНСЬКА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" - 0 800 504 425 - безкоштовно;
+380689512513 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvita)

+380505505411 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvita)

ФОНД “ВІДКРИТА ПОЛІТИКА”

+38 098 079 69 73  (Viber, Whatsapp, Telegram)

+38 095 200 85 73 (в т. ч.  для людей з порушеннями слуху)

(Viber, Whatsapp, Telegram)

Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 18:00 (з 13:00 до 14:00 – обідня перерва).