Вебінар «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи»
20 березня 2025 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти кафедри менеджменту авіаційної діяльності УДЛА долучилися до вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи», який проводив Національний університет «Запорізька політехніка».
Вебінар був спрямований на обговорення важливих аспектів дотримання академічної етики у навчальних і наукових закладах, на ньому розглядалися актуальні проблеми забезпечення академічної доброчесності, відбулося ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у сфері академічної доброчесності.
Зокрема, учасники вебінару обговорили основні виклики, пов’язані з порушеннями академічної етики, такими як плагіат, фабрикація даних, списування та корупція у навчальному процесі. Було розглянуто сучасні методи запобігання порушенням, включаючи використання антиплагіатних систем, цифрових технологій та розвиток культури академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти і викладачів.
Серед спікерів заходу слід виділити: Івана Назарова – заступника голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з виступом на тему: «Академічна доброчесність як обов'язкова складова якості освітньої діяльності»; Євгена Ніколаєва – заступника директора Академії вчительства Харківського національного університету імені В.В. Каразіна з доповіддю «Актуальні виклики для академічної доброчесності на початку 2025 року» та Наталію Писаренко – Exeter University Business School, UK, MSc Marketing and Business Analytics Program Director Global Woman in Marketing Award, яка розкрила основні принципи академічної доброчесності у Великій Британії, досвід якої може стати корисним для вдосконалення академічної доброчесності у вітчизняних закладах освіти.
Дякуємо організаторам вебінару за запрошення та можливість долучитися до обговорення актуальних питань академічної доброчесності. Захід став чудовою платформою для обміну досвідом, обговорення викликів та пошуку ефективних рішень щодо забезпечення академічної етики у навчальних і наукових закладах.
Окрема подяка всім спікерам за цікаві доповіді та ґрунтовний аналіз сучасного стану академічної доброчесності в Україні, а також за представлені перспективи її розвитку. Сподіваємося на подальшу співпрацю та нові можливості для обговорення та впровадження кращих практик у сфері освіти та науки!
Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії