Екскурсійний день для здобувачів освіти Великовисківського ліцею
23 квітня для учнів 7-го, 9-го, 10-го, 11-го класів Великовисківського ліцею Мар'янівської сільської ради Новоукраїнського району була проведена екскурсія в Українській державній льотній академії.
До екскурсійної програми увійшли локації: Навчально-тренувальний науково-дослідний центр пошуку і рятування; Служба підготовки зовнішніх пілотів; Музей історії авіації; Алея авіаторів; інтерактивний музей-літак «Антонов-24».
Учні разом з викладачами ліцею Н.І. Бондаренко, Н.Г. Петренко та В.В. Матвієнко ознайомились з особливостями роботи Навчально-тренувального центру пошуку та рятування, який має в своєму розпорядженні соціально-побутову інфраструктуру, що дозволяє моделювати специфічні умови аварійного приземлення літаків різного класу поза аеродромом.
Відповідальний секретар приймальної комісії О.В. Захарова надала вичерпну інформацію про етапи вступної кампанії-2025, про спеціальності та освітньо-професійні програми, за якими здійснюють підготовку факультет льотної експлуатації та факультет авіаційного менеджменту.
Фахівці Служби підготовки зовнішніх пілотів розповіли про можливості сучасних БПЛА, продемонстрували роботу тренажерів та дронів, показали трасу дрон-рейсингу.
В Музеї історії авіації відвідувачі дізналися про історію становлення світової авіації, видатних авіаторів різних епох та етапи розвитку авіації на території нашого краю. Екскурсанти оглянули численні моделі літаків, світлини, документи, стенди з літописом багаторічної історії авіаційного ЗВО, сувеніри з багатьох країн від іноземних курсантів, які у різний час пройшли навчання в льотній академії, та головний експонат – кабіну літака, що використовувалась в якості тренажеру для підготовки пілотів.
На Алеї авіаторів, де розміщений історично-декоративний комплекс, що розкриває більш ніж столітню історію авіації Кіровоградщини, учні ліцею не тільки побачили авіаційну техніку ще радянського виробництва (літаки Ан-24, Як-40, Іл-28, МіГ-21), а й мали змогу піднятися на борт літака Ан-24, відчути себе в якості пасажирів та екіпажу повітряного судна.
Льотна академія та її музейний комплекс завжди радо приймають відвідувачів, гостинно відчиняють двері як для дорослих, так і студентів та дітей, усіх, хто захоплений небом та історією рідного краю.
За інформацією
модераторки заходу доцентки
кафедри педагогіки вищої школи
та соціально-гуманітарних дисциплін
к.і.н. Ірини РОМАНЬКО