Спільна позиція - зберегти академію
Шляхи виводу академії з кризи та можливості збереження унікального кадрового потенціалу закладу шукали в.о. ректора Богдан Стецюк, представниця уповноваженого з прав людини ВРУ в Кіровоградській області Галина Лугова та очільниця регіонального відділення НСПП Оксана Крайносвіт під час зустрічі в УДЛА 10 липня.
У розмові також взяли участь представниця ГО “Стратегія майбутнього” Тетяна Котенко, голова первинної профспілкової організації Ігор Михайліченко та головний бухгалтер УДЛА Світлана Кошова.
Богдан Стецюк був відвертим: якщо нинішнє ставлення до Української державної льотної академії з боку держави не зміниться, подальше її існування буде під питанням. Адже, зазначив він, на належне утримання всієї інфраструктури академії потрібно втричі більше коштів, ніж нині виділяє держбюджет. А оскільки власні доходи академії в умовах воєнного стану значно зменшились з об`єктивних причин (неможливість польотів, зменшення курсантів-іноземців тощо), то заклад змушений був розробити заходи суворої економії. Зокрема - за рахунок оптимізації штату та підвищення ефективності використання наявних площ та енергоресурсів.
Власне, зустріч була присвячена перспективам погашення заборгованості перед працівниками академії, тож Богдан Стецюк окреслив основні шляхи, якими академія має вийти на зменшення, а згодом і ліквідацію дефіциту коштів для виплати заробітної платні.
Учасники зустрічі були єдиними у переконанні, що такий стратегічний для цивільної авіації країни заклад та його унікальний кадровий склад конче необхідно зберегти. А ставлення держави - переглянути у бік посилення уваги та збільшення фінансування.
“Головне - залишитися академією та зберегти кадри, і не лише керівництво закладу, а й передусім держава має про це подбати”, - наголосила Галина Лугова. А очільниця НСПП Оксана Крайносвіт подякувала керівництву академії за відкритість та готовність йти на діалог та активну співпрацю, а також активність у вирішенні наявних фінансово-економічних проблем.
Центр громадських зв’язків УДЛА