Розмова з колективом: про перспективи, гроші та новації
На черговій конференції трудового колективу академії, яка відбулася 25 червня, її учасники обговорювали проєкт нового Статуту УДЛА, режим роботи закладу та спілкувались із керівництвом з питань, які найбільше нині хвилюють усіх, хто працює у закладі.
На початку в.о. ректора Богдан Стецюк підсумував ті зміни, які було внесено в головний документ академії - Статут за результатами попереднього внесення та колективного обговорення пропозицій до оновленого проєкту.
Передусім він зосередив аудиторію на головних принципах, на яких відтепер базуватиметься діяльність академії. Серед них: якісна підготовка фахівців; комплексна наукова діяльність; виховання свідомих громадян нашої держави; поєднання теорії та практики у викладанні; розвиток інфраструктури для проведення ефективної наукової діяльності; ведення дослідницької та консультативної роботи для потреб інших організацій; робота з абітурієнтами; системний моніторинг наукової діяльності, розширення платних освітніх послуг (до 80 %) тощо.
Наголосив він і на необхідності відповідності діяльності академії її профілю та фаху, а також підвищенні рівня цифровізації й технічного вдосконалення освітніх та інших процесів у закладі.
Доповідаючи з питання правил внутрішнього трудового розпорядку, Любов Кулик, яка очолює відділ кадрів академії, повідомила, що принципових змін, окрім заміни деяких термінів та назв посад, не відбулося. Наголосила лише на тому, що на період дії воєнного стану працівники можуть залучатися до понаднормової роботи та роботи у святкові та вихідні дні, але суто у випадках позаштатних ситуацій та за попереднім погодженням з профспілкою академії.
Зрозуміло, що питання від колективу стосувалися переважно ситуації із виплатою заробітної платні. Щодо цього Богдан Стецюк передусім наголосив, що вирішення цієї проблеми залежить найбільше від того, наскільки ефективно підрозділи академії будуть поповнювати спецфонд коштами від власної діяльності. Адже зараз, повідомив він, 70 відсотків таких підрозділів у структурі закладу грошей для академії не заробляють. А отже, визнав він, відповідаючи на одне з питань, цьогоріч відпускні та оздоровчі будуть виплачуватись лише у частині, гарантованій бюджетом, оскільки у спецфонді ресурсів на ці видатки наразі не вистачає. Але, запевнив він, вже із жовтня - внаслідок зробленого збалансування доходів та видатків академії - виплата обох частин зарплатні буде відновлена. Попередні ж борги, підтвердив він озвучену раніше інформацію, можуть бути виплачені протягом півтора року. До речі, вирощування та реалізація сільськогосподарської продукції як додаткового джерела надходжень від господарської діяльності академії теж вписана до оновленого Статуту, а право на землю, яку для цього використовує академія, відтепер остаточно закріплено саме за УДЛА.
Підсумовуючи цю частину розмови та конференцію в цілому, Богдан Стецюк наголосив: фінансова ситуація в академії зможе змінитись на краще лише тоді, коли кожен з працівників та кожен підрозділ працюватиме з максимальною ефективністю та віддачею.
Центр громадських зв`язків УДЛА