01 травня 2025 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти кафедри менеджменту авіаційної діяльності УДЛА долучилися до Міжнародного круглого столу «Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці», який проводився в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне 101085727 – EU-DIGITIZATION – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Digitalization of the economy in the context of the Covid-19 pandemic as a strategic platform for economic development of the state» / «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави».

Міжнародний круглий стіл «Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці» став платформою для професійного обговорення сучасних тенденцій цифрової трансформації, обміну кращими європейськими практиками та визначення перспектив впровадження цифрових рішень в економіку України. Серед спікерів заходу слід виділити: Андрюкайтене Р.М., доктора PhD соціальних наук (менеджмент), доцента, завідувача кафедри бізнесу та економіки Маріямпольської колегії (Литва) та Парсяк В.Н., д.е.н., професора, керівника Центру економічних досліджень та управлінського консалтингу Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Щиро дякуємо організаторам круглого столу, Економічному факультету Запорізького національного університету та всім спікерам за можливість долучитися до змістовного обговорення актуальних питань цифрової трансформації економіки та ознайомитися з цінним європейським досвідом у цій сфері.

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії

Здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти групи 401М завершено курс «CASE STUDY: як вирішувати складні завдання в бізнесі та в житті» згідно з проєктом «Skills Up Camp», що реалізується громадською організацією CASERS у рамках програми «Мріємо та діємо», впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID – US Agency for International Development та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну Разом – БУР, Центром «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Making Cents International, Міжнародним республіканським інститутом – IRI Ukraine та Zinc Network, на платформі онлайн-освіти Prometheus.

Лектори: Євген Урсалов - керівник та засновник CASERS, співавтор та організатор 100+ кейс-чемпіонатів та конкурсів відкритих інновацій; Дар’я Закревська - CMO у CASERS, учасниця та організаторка 20+ кейс-чемпіонатів та хакатонів; Лілія Троянко - бізнес-аналітикиня в головному офісі Nokia, Фінляндія, переможниця та фіналістка 10+ кейс-чемпіонатів, серед яких John Molson MBA International Сase Сompetition (Канада), McKinsey Business Diving (Росія), MIP Business Game (Італія), Procter and Gamble CEO Challenge, Study in Ukraine та інші.

Дякуємо викладачам та організаторам навчання за можливість набути навички аналізу кейсів, що дозволять отримувати нові можливості у роботі та житті.

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії

Доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту авіаційної діяльності Української державної льотної академії Живко Зінаїда Богданівна 26 квітня 2025 року на Міжнародному симпозіумі «International Symposium on World Intellectual Property 2025» з нагоди Всесвітнього дня інтелектуальної власності, який проводився в штаб-квартирі Інституту вищої освіти та досліджень (Institute of Higher Education & Research, India) Міжнародного фонду мультидисциплінарних досліджень (IMRF), була нагороджена вищою відзнакою в номінації «WORLD INTELLECTUAL PROPERTY EXCELLENCE AWARDS 2025» за досягнення в галузі «Економіка».

Це почесне визнання є свідченням професійної майстерності, глибоких наукових знань, вагомого внеску у розвиток економічної науки та активної міжнародної діяльності Зінаїди Богданівни.

Колектив кафедри менеджменту авіаційної діяльності УДЛА щиро вітає д.е.н., проф. Живко Зінаїду Богданівну з високою міжнародною нагородою. Ваші досягнення не лише прославляють Українську державну льотну академію, але й утверджують авторитет української науки на світовому рівні. Бажаємо подальших звершень, натхнення та нових наукових перемог!

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії

21 квітня 2025 року відбулося відкрите лекційне заняття к.е.н., доцента кафедри менеджменту авіаційної діяльності УДЛА Мірошниченко І.С. з навчальної дисципліни «Макроекономіка» на тему: «Фіскальна політика держави. Монетарна політика» для здобувачів групи 44 першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності 073 Менеджмент, ОПП «Менеджмент міжнародних авіаційних перевезень», ОПП «Менеджмент туристичної індустрії» та ОПП «Інформаційний та проєктний менеджмент».

Метою лекції було висвітлення особливостей фіскальної та монетарної політики держави, розкриття сутності податків, державних видатків, грошової маси, визначення специфіки методів управління державним боргом, а також з’ясування ролі центрального банку у здійсненні грошової політики.

Відповідно до зазначеної мети на лекції були розглянуті такі питання:

  1. Зміст фіскальної політики. Податки – основне джерело доходів держави.
  2. Державні видатки. Стимулююча та стримуюча фіскальна політика.
  3. Державний борг і методи управління ним.
  4. Грошовий ринок. Грошова пропозиція і грошовий попит. Грошова маса і грошова база.
  5. Роль центрального банку у грошовій політиці.

При обговоренні проведеного відкритого лекційного заняття було зазначено, що поставлена мета та цілі заняття досягнуті, лекція проведена на високому науково-методичному рівні.

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії

10 квітня 2025 року викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри менеджменту авіаційної діяльності Української державної льотної академії взяли участь у Х Міжнародній науково-практичній конференції «Сталий розвиток аграрної сфери: інженерно-економічне забезпечення».

Захід відбувся за ініціативи Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» у місті Бережани. Конференція об’єднала науковців, освітян, здобувачів освіти та фахівців, зацікавлених у вирішенні актуальних проблем сталого розвитку аграрного сектору.

Учасники конференції від кафедри активно долучилися до дискусій та представили результати власних наукових досліджень. За підсумками заходу всі учасники отримали відповідні сертифікати.

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії

23 квітня 2025 року відбулася зустріч зі стейкхолдерами ПрАТ «Гідросила ГРУП» з метою обговорення вибіркових компонентів, що пропонуються для здобувачів вищої освіти, які навчаються за ОПП «Менеджмент міжнародних авіаційних перевезень» та «Логістика» першого (бакалаврського) рівня 2025 року вступу та ОПП «Менеджмент міжнародних авіаційних перевезень» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю D3 «Менеджмент».

Стейкхолдерами від ПрАТ «Гідросила ГРУП» виступили: комерційний директор групи компаній «Гідросила Ринки Європи» Демець Юрій Григорович та директор з управління персоналом групи компаній «Гідросила» Заботкін Володимир Валерійович, які поділилися цінними професійними міркуваннями щодо удосконалення освітніх програм та підготовки майбутніх фахівців відповідно до потреб сучасного ринку праці.

Під час зустрічі було розглянуто пропонований перелік вибіркових компонентів, відповідність освітньо-професійних програм сучасним вимогам глобалізованого ринку праці та напрями розвитку фахових компетентностей здобувачів освіти. Крім того, учасники заходу обговорили перспективи співпраці та надали цінні рекомендації щодо змісту освітньо-профессійних програм з урахуванням практичних потреб сучасних підприємств.

Висловлюємо щиру подяку представникам ПрАТ «Гідросила ГРУП» за зацікавленість, конструктивний діалог і внесок у якість підготовки майбутніх фахівців у сфері менеджменту міжнародних авіаційних перевезень.

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії

24 квітня 2025 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту авіаційної діяльності УДЛА долучилися до практичної лекції «Формула успішного гранту: від ідеї до перемоги», яку провела лектор Оксана Марухленко, доктор наук з державного управління, доцент, експерт у сфері державного управління та залучення грантового фінансування, голова громадської організації «Материнська любов».

У сучасних умовах, коли фінансування освіти, науки та інноваційних проєктів значною мірою залежить від зовнішніх джерел, володіння навичками підготовки грантових заявок стає важливою складовою професійної компетентності науковців, освітян, управлінців і здобувачів вищої освіти.

Учасники заходу отримали цінні поради щодо пошуку можливостей фінансування, формулювання ідеї, структурування проєктної заявки, а також дізналися про типові помилки, які заважають отримати підтримку.

Лекція поєднала теоретичні знання з реальними прикладами, що дало змогу слухачам краще зрозуміти процес грантрайтингу та відчути впевненість у своїх силах, а також стала джерелом практичних знань для тих, хто прагне реалізовувати свої ініціативи в межах міжнародних і національних грантових програм.

Щиро дякуємо Оксані Марухленко, а також організаторам зустрічі ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України за можливість долучитися до змістовної та надзвичайно корисної інформації, яка відкрила нові горизонти у сфері підготовки грантових заявок та надихнула на втілення власних ідей у реальні проєкти.

Кафедра менеджменту
авіаційної діяльності
Української державної льотної академії